18.06.2020 13:42У рамках проекту UP-10 програми технічної допомоги «Програма залучення до спільної біологічної діяльності» Держпродспоживслужбою, спільно з міжнародними експертами, проведено моніторинг ситуації з поширення збудника африканської чуми свиней (АЧС) через місця несанкціонованої торгівлі (стихійні ринки).

У  ході моніторингу протягом 2019-2020 на стихійних ринках відібрано 3500 зразків продукції тваринного походження (сировина та продукція із свинини) в чотирьох областях України: Закарпатській, Одеській, Рівненській та Харківській.

Лабораторні дослідження зразків проведені в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ). Отримано всього 8 позитивних результатів на АЧС в Закарпатській - 2, Одеській - 4 та Харківській - 2 областях, що становить 0,23 % від загальної кількості. Отримані результати підтверджують дієвість заходів, які вживаються Держпродспоживслужбою для протидії АЧС та контрольованість ситуації в державі. Але враховуючи набутий досвід слід зауважити, що стихійна торгівля залишається великим ризиком для занесення збудника хвороби до осель та господарств.

На основі отриманих результатів територіальними органами Держпродспоживслужби в Закарпатській, Одеській та Харківській областях, спільно з органами національної поліції, органами місцевого самоврядування вживаються заходи посилення контролю, зокрема щодо переміщення живих тварин, сировини і продукції тваринного походження та ліквідації місць стихійної торгівлі.

Принагідно наголошуємо, що тваринницька продукція, яка придбана в місцях несанкціонованої торгівлі і не пройшла відповідної ветеринарно-санітарної експертизи, несе небезпеку для життя і здоров’я людини та може слугувати поширенню небезпечних захворювань, спільних для людей і тварин.

Застерігаємо Вас від купівлі продукції на стихійних ринках!!!

Бережіть своє здоров’я!!!

На верх