Ukrainian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Bulgarian Catalan Cebuano Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Mongolian Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

18.06.2020 13:42У рамках проекту UP-10 програми технічної допомоги «Програма залучення до спільної біологічної діяльності» Держпродспоживслужбою, спільно з міжнародними експертами, проведено моніторинг ситуації з поширення збудника африканської чуми свиней (АЧС) через місця несанкціонованої торгівлі (стихійні ринки).

У  ході моніторингу протягом 2019-2020 на стихійних ринках відібрано 3500 зразків продукції тваринного походження (сировина та продукція із свинини) в чотирьох областях України: Закарпатській, Одеській, Рівненській та Харківській.

Лабораторні дослідження зразків проведені в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ). Отримано всього 8 позитивних результатів на АЧС в Закарпатській - 2, Одеській - 4 та Харківській - 2 областях, що становить 0,23 % від загальної кількості. Отримані результати підтверджують дієвість заходів, які вживаються Держпродспоживслужбою для протидії АЧС та контрольованість ситуації в державі. Але враховуючи набутий досвід слід зауважити, що стихійна торгівля залишається великим ризиком для занесення збудника хвороби до осель та господарств.

На основі отриманих результатів територіальними органами Держпродспоживслужби в Закарпатській, Одеській та Харківській областях, спільно з органами національної поліції, органами місцевого самоврядування вживаються заходи посилення контролю, зокрема щодо переміщення живих тварин, сировини і продукції тваринного походження та ліквідації місць стихійної торгівлі.

Принагідно наголошуємо, що тваринницька продукція, яка придбана в місцях несанкціонованої торгівлі і не пройшла відповідної ветеринарно-санітарної експертизи, несе небезпеку для життя і здоров’я людини та може слугувати поширенню небезпечних захворювань, спільних для людей і тварин.

Застерігаємо Вас від купівлі продукції на стихійних ринках!!!

Бережіть своє здоров’я!!!

На верх