З 25 по 27 лютого 2020 року в офісі компанії «Black and Veatch» за адресою, м. Київ, провулок Охтирський, 7, пройшов тематичний семінар «Вступ до ГІС та основ просторового аналізу», за участю консультантів: Марко Де Нарді – «САФОЗО ЛТД» та Маковської Ірини – НУБіП України, в рамках якого учасники ознайомились з принципами просторово-часового епізоотологічного аналізу і застосуванням сучасних методик ГІС аналізу на практиці за допомогою QGIS.

Впродовж трьох днів представники із різних наукових установ України наполегливо вирішували складні завдання з освоєння програмного забезпечення QGIS та проведення ГІС аналізу із застосуванням технологій візуалізації тестових випадків захворювання у форматі точкових та агрегованих даних; екстраполяції (визначення ядерного згладжування в залежності від щільності випадків), кластеризації (виявлення скупчень захворювань в залежності від часу й простору статистичними методами моделювання) та знаходження еліпсів стандартного відхилення.

Основою тренінгу був просторовий аналіз захворюваності та оцінка методів інтерпретації подій. Учасники опанували методики просторо-часового аналізу, навчились визначати ступінь превалентності хвороб враховуючи складову території, стандартну відстань між випадками захворювання, вираховувати радіус поширення хвороби, визначення напрямів руху захворювання, виявляти щільність захворювань, працювати із вікнами сканування та визначати статистично-значимі кластери, аналізувати місця відбору проб, створювати мапи поширення хвороби, а головне - аналізувати закономірності поширення хвороб у популяціях та чинники, що впливають або обумовлюють розповсюдження.

В подальшому планується розширити спектр навчання із просторового аналізу залучивши епізоотологів та інфекціоністів до ГІС аналізу, що сприятиме зростанню достовірності оцінки ризиків інфекційних та інвазійних хвороб.

Програма семінару:

 

Увага!!! Для участі у тренінгу завантажте та встановіть наступне безкоштовне програмне забезпечення: 

Теоретична частина:

Скачати Скачати
Скачати Скачати
Скачати Скачати
Скачати Скачати
Скачати Скачати
Скачати Скачати
Скачати Скачати
Скачати