Зміст: [Показати]

З 17 по 21 лютого 2020 року в готелі Хілтон, конференц-зала "Сан Франциско" (бульвар Тараса Шевченка, 30) в рамках Програми зменшення біологічної загрози в Україні (ПЗБЗ) пройшов Семінар №18: «Безпечність харчових продуктів у контексті аналізу шляхів перевезення та торгівлі продуктами свинарства: визначення і зменшення ризиків поширення хвороб тварин та інших захворювань харчового походження і зокрема Африканської чуми свиней».

На семінарі розглядались транскордонні хвороби тварин на прикладі контролю ящуру. Особливості реагування на надзвичайні ситуації в сільському господарстві (українське та міжнародне ветеринарне законодавство, контроль переміщення та вплив на експорт). Відбулись симуляційні вправи (на основі ADRT) з елементами картографії та прив’язкою до місця (NABC), для визначення ризиків переміщення тварин, розгляд пропозицій щодо заходів обмеження та їх обговорення у форматі "а що, як...?”. Обговорення реалій українського законодавства і політики, у відношенні хвороб тварин, контролю переміщення, торгівлі тваринами і продукцією тваринного походження. Особливості вірусу Африканської чуми свиней: специфічність, стійкість та інактивація Історичні аспекти. Механізм передачі, поширення і виживання в навколишньому середовищі (включаючи м'ясо, корми і транспортні засоби). Симптоми хвороби та інших подібних захворювань (патологічні зміни, діагностика і диференційний діагноз). Ролі диких/здичавілих свиней в поширенні та підтриманні епізоотії АЧС, а також роль мисливців і грибників.

Обговорення місць стихійної торгівлі продуктами харчування відвіданих в рамках проекту UP-10 (огляд веб-сайту UP-10, оцінка даних зібраних за допомогою мобільного застосунку при зборі зразків. Обговорення ефективності системи спільного інформування учасників проекту UP-10). Презентація отриманих результатів робочими групами (їх обговорення: що схожого?, відмінності?, проблеми і шляхи їх вирішення?).

Оцінка впливу АЧС на свинарство в країні та економічні наслідки (на прикладах з інших країн – АЧС (Китай) та КЧС в Нідерландах тощо). Моніторинг та спостереження за транскордонними хворобами тварин: чим раніше, тим краще (ВЛЗН, як приклад). Повідомлення про випадки АЧС в Україні – правила процедури і вплив на виробників, перевізників тварин і місцеві громади. Оцінка процедури – від «підозри» до лабораторного підтвердження діагнозу. Детально про ПЛР дослідження. Боротьба з АЧС: ризики і загальні міркування щодо переміщення тварин, запровадження карантинних заходів, перекриття доріг, інформування громадськості тощо.

Біозахист, як шлях запобігання поширенню вірусу АЧС у малих господарствах / домогосподарствах / комерційному виробництві свинини. Реагування на спалахи (вимоги до звітності, біозахисту у запобіганні поширенню АЧС з місця спалаху). Евтаназія свиней та утилізація туш. Очищення контамінованих об'єктів і перезапуск виробництва після спалаху АЧС.

Політика щодо контролю і стримування АЧС: досвід інших країн – наприклад, економічні наслідки в Китаї. Важливість комунікації та інформування громадськості.

Довгострокові наслідки АЧС для України. Чи можливе викорінення АЧС? Якщо ні, то як ще можна мінімізувати вплив АЧС на свинарство? Обговорення в групах: огляд поточного політичного стану у сфері ветеринарної медицини в Україні. Проект UP - 10 та інші зусилля у розробці ефективних шляхів комунікації для різних соціальних категорій населення, за підтримки АЗЗ.

Майбутня діяльність - Чого хочуть українські учасники семінару. Яким буде проект UP-11? Обговорення навчальної складової.

Поточні дослідження АЧС, на прикладі Науково-дослідного інституту біозахисту. Методи швидкої (експрес) діагностики. Перспективи створення вакцини.

Порядок денний

 

Теоретична складова

Download Завантажити
Download Завантажити
Download Завантажити
Download Завантажити
Download Завантажити
Download Завантажити
Download Завантажити
Download Завантажити
Download Завантажити
Download Завантажити
Download Завантажити
Download Завантажити
Download Завантажити
Download Завантажити
Download Завантажити
Download Завантажити
Завантажити